قم- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیشرفت ایران در زمینه لوازم‌ خانگی، بر لزوم حرکت به سمت صادرات و ارزآوری در این حوزه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا فاطمی امین عصر پنجشنبه در جریان سفر رییس جمهور و شماری از اعضای هیات دولت به قم و بازدید از واحدهای صنعتی این استان در جمع خبرنگاران، افزایش صادرات و حمایت از صادرکنندگان را از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه برشمرد و گفت: وزارت صمت از صادرات کالاهای تولیدی در زمینه تامین سرمایه در گردش و بازاریابی خارجی حمایت می‌کند.

وی افزود: ایران در بخش لوازم خانگی در کل کشور پیشرفت‌های مطلوبی داشته و امیدواریم این واحدها با حمایت‌ها و اقدامات انجام شده سریع‌تر به سمت صادرات و ارزآوری حرکت کنند.

فاطمی امین دغدغه‌های فعالان صنعتی و تولیدی قم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وظیفه وزارت صمت حل مشکلات زیرساختی شهرک‌های صنعتی، معدنی و صنفی است تا دغدغه فعالان اقتصادی فقط کیفیت، فناوری و افزایش صادرات باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکل تامین آب واحدهای صنعتی قم ابراز کرد: مشکل آب یک معضل عمومی در سطح کشور است.

فاطمی امین تصریح کرد: عمده اشتغال استان قم در حوزه صنعت است و این استان یکی از استان‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود و از بخش صنعت قم حمایت خواهد شد.